Pizza Kulesi

Pisa Piza KulesiEnglish

Pizza Piza Pissa Kulesi Nerede, Nasıl, Ne Zaman Kaça Gidilir, Tur Firması, Turlar,
Pisa Tower, Pisa Kulesi, PİSA KULESİ, PISA KULESI, İtalya, italya, Italian, Italy, Roma, Barcelona, Milano
Pisa Kulesi

Piza Kulesinin Mimarisi, Hikayesi, Kısa Tam Tarihi, Geçmişi, Özelliği, Kim Ne Zaman Neden Nasıl Yaptırdı, Yapıldı, Resimleri, Hakkında Kısa Uzun Sayfa Bilgi,

İtalya'nın kuzeyindeki Pisa şehrinin Katedral Meydanı'nda yeralan ve 1063-1090 yıllarında yapılan Duomo Katedrali'nin çan kulesi, ana yapıdan ayrı olarak 1173'te yapılmıştır. Ünlü Pisa Kulesi, bu çan kulesidir.

Kule üst üste bindirilmiş yuvarlak 6 sütun dizisinden meydana gelmiştir. 56 metre yüksekliktedir. Üzerine 294 basamaklı bir merdivenle çıkılır. En üstteki çanların bulunduğu 8. kat silindir biçimindedir.

EKVATOR, Güney Amerika'da Bir Yer.

Ekvator diye bir yer var..English


Ekvator Nerede?Ekvator, zengin coğrafyasıyla Güney Amerika'da yer alır. 4 bölgeye ayrılır: Andean Tepesi, Tropik düzlükler, Amazon Havzası ve Galapagas Adası. Gualaquil ana limanı ve en büyük ülkesi konumundadır. 10 milyonu aşan nüfusu, Amerikan ve Kızılderili karışımı melezler oluşturur. 13. y.y.'da Quito Krallığının yaşadığı gözde bir yerleşim alanı olmuştur, sonra İnka İmparatorluğunun Kuzey yakasının başkenti haline gelmiştir.

23 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Next Event

Eventus 2015
25-28 September 2015
Orlando, Florida

Hakkımızda

JetNetCity 1997 yılından bu yana hizmet vermektedir. Yıllar boyunca tüm müşterilerimizin beğeni ve saygısını kazanarak yolumuza devam ettik. Bu çabayı halen göstermekteyiz.

Bize Bağlı Kalın:

    

İletişim

JetNetCity Hakkında Genel Bilgi İletişim için:
  info (@) jetnetcity.com
  +90.262.331.70.05
  Belsa Plaza No.159