420 Patch Seviye Başına Nitelik Artışı

Irelia 0

Nitelik Avantajları Yeniden Düzenlendi

Seviye atladıkça kazanılan nitelik avantajları yeniden düzenlendi. Doğrusu, 2. seviyeye gelindiğinde Leona + Graves yine rahat rahat dövebilecek.

Diğerlerini ama seviye avantajları bundan böyle sırf nitelik artışının ötesine geçip yetenek kademeleri üzerine odaklanacak. Büyücü ve destek şampiyonlarının mana yenilenmesi değerleri, yeni yaptığımız mana yenilenmesi veren eşya değişikliklerine uygun olacak şekilde hizaya getirildi.

Kısaca, seviye avantajlarını nitelik artışları aracılığı ile dengelemeye çalışıyoruz. Normal saldırıların ve yetenek seviyelerinin oyun başlarında ne kadar güçlü olduğu göz önüne alınınca, seviye başına kazanılan sabit değerli nitelik avantajlarının tek faydası, oyun başlarında görülen kartopu etkisini katlamak oluyor. Koridorcuların 2. seviye ile gelen ani güç artışıyla rakiplerini nasıl tepelediklerini düşünün.

Saldırı gücü değişikliğinde ise, üst koridorda menzilli ve yakın dövüş şampiyonları arasında görülen küçük çaplı bir dengesizliği giderme fırsatı bulduk ve kaçırmak istemedik. Bu değişiklik ile, menzilli şampiyonların (ve Jayce ile Kayle'in) taban SG değeri, taban nitelik güçlendirmesi ile değişmeyecek (bu değer yakın dövüş şampiyonları için yaklaşık +2 SG oluyor). Kayıptan kaçınma hususunda söylenecek şeyler var ama şimdilik o sulara girmeyelim.
ŞİMDİ %168 DAHA NİTELİKLİ Tüm şampiyonların taban nitelikleri (saldırı hızı hariç), eski seviye başı niteliklerine oranla %168 arttırıldı
KAYIPTAN KAÇINMA DA NEYMİŞ Menzilli bütün şampiyonlar (ve Kayle ile Jayce), yukarıdaki %168 taban nitelik güçlendirmesinden gelecek +2 saldırı gücünden muaf tutuldu
NİTELİKLİ İSİM DEĞİŞİKLİĞİ "Seviye başına" nitelik sistemini, yeni devreye girecek mekaniği daha iyi yansıtacağını düşünerek "büyüme oranı" olarak değiştirdik. Daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz
SEVİYE BAŞINA NİTELİK ARTIŞI Doğrusal artış yok artık. Onun yerine nitelikler aşağıdaki formül üzerinden hesaplanıyor:
1. Seviye: Büyüme oranının %0'ı ile başlanır. Tüm "taban nitelikler" bunun üzerinden hesaplanır
2. Seviye: Büyüme oranının %72'si kadar artış görülür
3. Seviye: Büyüme oranının %75,5'i kadar artış görülür
4. Seviye: Büyüme oranının %79'u kadar artış görülür
... Büyüme oranının %((Seviye x 3,5 - 7) + 72)'si kadar artış görülür
18. Seviye: Büyüme oranının %128'i kadar artış görülür
ÖZET GEÇ 18. seviyede, büyüme oranının +%1700'ü kadar artış meydana gelmiş olur (eski formülden biraz daha fazla)

JetNetCity

8 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Next Event

Eventus 2015
25-28 September 2015
Orlando, Florida

Hakkımızda

JetNetCity 1997 yılından bu yana hizmet vermektedir. Yıllar boyunca tüm müşterilerimizin beğeni ve saygısını kazanarak yolumuza devam ettik. Bu çabayı halen göstermekteyiz.

Bize Bağlı Kalın:

    

İletişim

JetNetCity Hakkında Genel Bilgi İletişim için:
  info (@) jetnetcity.com
  +90.262.331.70.05
  Belsa Plaza No.159