420 Nolu Yama Notları

patch notes banner 18

League of Legends 4.20 Yaması

Merhaba Sihirdarlar,

2015 Sezon Öncesi Dönemi'nin ilk ve League of Legends'ın bugüne kadarki en büyük yamalarından birisi olan 4.20 Yaması'na hoş geldiniz!

2015 Sezon Öncesi Dönemi'ne damga vuran konu, Stratejik Çeşitlilik (bu kavramı sık sık duyacaksınız bu aralar) olacak. Şimdi bu stratejik çeşitlilik tam olarak nedir kısaca açıklayalım: stratejik çeşitlilik, zafere ulaşmada oyunculara izleyebilecekleri daha fazla yol sunarak, oyun içi kararların ve seçimlerin, en az oyunun başında yapılan şampiyon seçimi kadar önemli ve etkili olmasını hedefleyen bir felsefe. Önceki senelerde, farklı stratejileri kendi aralarında dengeleyebilmemize imkan veren kapsamlı sistemlere ve ince ayarlara sahip değildik. Bu nedenle takımlar galibiyete ulaşmada yeni bir yol bulduğunda, ya Ziggs'in oyalama / dürtme takım düzeni içinde milleti bomba manyağı yapmasına seyirci kalıyorduk ya da kaçık yordle'ı karşımıza alıp çeki düzen veriyorduk. Bu sene, geçmişten kalan taktik sorunları "düzeltmekle" uğraşmak yerine, haritanın dört bir yanındaki görevlerde köklü değişiklikler yapmaya, ormanı ve orman eşyalarını sil baştan düzenleyip, bir dizi stratejik eşya eklemeye ve mevcut bazı eşyalarda değişiklik yapmaya karar verdik. Devreye girecek yeni mekanikler sayesinde her bir karşılaşmada zafere ulaşmak için başvurabileceğiniz farklı yollar olacak ve tüm bunların LoL'de daha fazla stratejik çeşitlilik ve deneyselliğe yer vereceğinden umutluyuz.

Açık konuşmak gerekirse, başlarda oyuna bir anda bu kadar değişiklik yapma konusunda biraz şüpheliydik ama sonradan sezon öncesi dönemin, League of Legends'ı rötuşlayacak, düzeltecek ve geliştirecek değişiklikler yapmanın en doğru zamanı olduğunu tekrar hatırlayarak oldukça iddialı hedefler belirledik. Bunun sadece başlangıç olduğunu söylemekte de fayda var. Bu yamada çok fazla değişiklik yapıldı, işin içinde bunca değişken olunca da haliyle oyunda çeşitli aksamalar, kusurlar ve eksiklikler ile karşılaşmayı bekliyoruz. Bunların hepsini zaman içinde ele alacağız. Bununla birlikte, bu sezon öncesi dönemin gidişatı konusunda kendimize güveniyoruz. Aldığımız sonuçlar doğrultusunda rota değişikliği yapmaktan kesinlikle gocunmayız. Kendi aramızda aylardır yaptığımız testlerin yanında, oyuncuların bir oturuşta oynayacağı milyonlarca karşılaşmanın esamesi okunmaz. Bakalım neler yapacaksınız, merakla (ve biraz da korkuyla) bekliyoruz.

Neyse, sezon öncesi dönem hakkında daha bol bol konuşacağız, detaylı bilgilere 2015 Sezon Öncesi Dönemi Tanıtımı ve 2015 Sezon Öncesi Dönemi Sitesi aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Yapılan değişiklikler konusunda ayrıntılı açıklamaları bu kaynaklarda bulabilirsiniz, yama notlarında ağırlıklı olarak değişikliklerin altında yatan felsefeden bahsedeceğiz. Çok geçmeden tekrar görüşeceğiz!

Not: Ağaçların en tanınanı, en sevileni Maokai'ye görsel güncelleme yaptık! Bize her yer orman.

JetNetCity

11 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Next Event

Eventus 2015
25-28 September 2015
Orlando, Florida

Hakkımızda

JetNetCity 1997 yılından bu yana hizmet vermektedir. Yıllar boyunca tüm müşterilerimizin beğeni ve saygısını kazanarak yolumuza devam ettik. Bu çabayı halen göstermekteyiz.

Bize Bağlı Kalın:

    

İletişim

JetNetCity Hakkında Genel Bilgi İletişim için:
  info (@) jetnetcity.com
  +90.262.331.70.05
  Belsa Plaza No.159