SRC ODY ÜDY Sonucu Sorgulama Internet Web Sitesi Sayfası

Online SRC ODY ÜDY Mesleki Yeterlilik Belgelerini vermeye yetkili kurum Karayolu Ulaştırması Uygulama ve Araştırma Merkezi (UBGUP) dir.

Türkiye Cumhuriyeti e-Devlet TC Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı

Gelişen ve değişen teknoloji sayesinde artık sınav başvuruları ve sınav sonuçları dijital internet ortamında yapılmaktadır. Sınav sonuçlarını öğrenmek için izlemeniz gereken yöntem şu şekilddir;

Online Sorgulama Yapmak İçin

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ SORGULAMASI KULLANIM KLAVUZU

Şekil-1 de görüldüğü gibi www.turkiye.gov.tr adresinden e-devlet giriş ekranını açılır.

T.C. Kimlik No ve e-devlet şifresi alanları (1) na ilgili bilgiler girilerek Sisteme Giriş Yap(2) butonu tıklanır.

SRC Sorgulamak için e-Devlet TC Kimlik Giriş

Şekil-2 de görüldüğü gibi e-devlet giriş ekranında bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı hizmetleri arasından;

Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama

Mesleki Yeterlilik Belgesi Sorgulama(3) tıklanır.
Şekil-3 de görüntülenen 4 numaralı uyarı metninde görüldüğü gibi, Nüfus Cüzdan Seri, Nüfus Cüzdan No, T.C. Kimlik No alanlarına herhangi bir veri girilmeden Sorgula(5) butonu tıklanırsa, sorgu yapılan edevlet şifresi sahibi kişiye ait bilgiler getirilir.

Nüfus Cüzdan Seri, Nüfus Cüzdan No, T.C. Kimlik No

Kişinin kendi bilgilerini sorgulaması sonucu Şekil-4 de görüldüğü 6 nolu alanda kişi bilgileri, 7 nolu alanda Kişiye Ait Mesleki Yeterlilik Belgeleri, 8 nolu alanda Ön Kabul İşlemleri, 9 nolu alanda olumsuz başvurular listelenir. İstenirse Yazdır(10) butonu tıklanarak bu sayfanın çıktısı alınabilir.

SRC Sınav Sonucu Sayfası

Eğer kişi farklı bir kişinin Mesleki Yeterlilik Bilgilerini sorgulamak istiyorsa Şekil-3 de boş olarak görülen Nüfus Cüzdan Seri, Nüfus Cüzdan No, T.C. Kimlik No alanlarını Şekil-5 deki 11 nolu alanda gösterildiği gibi doldurur ve Sorgula(12) butonunu tıklanır.

Farklı Başka Kişinin Mesleki Yeterlilik Bilgilerini SRC Sorgulamak

Şekil-6 da 13 nolu alanda görüldüğü gibi sorgulanan kişinin Mesleki Yeterlilik Belgeleri görüntülenir. İstenirse Yazdır(14) butonu tıklanarak bu sayfanın çıktısı alınabilir.

Başkası Adına SRC Belgesi Sınavı Sonucu Sorgulama

2 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Next Event

Eventus 2015
25-28 September 2015
Orlando, Florida

Hakkımızda

JetNetCity 1997 yılından bu yana hizmet vermektedir. Yıllar boyunca tüm müşterilerimizin beğeni ve saygısını kazanarak yolumuza devam ettik. Bu çabayı halen göstermekteyiz.

Bize Bağlı Kalın:

    

İletişim

JetNetCity Hakkında Genel Bilgi İletişim için:
  info (@) jetnetcity.com
  +90.262.331.70.05
  Belsa Plaza No.159